Blog

Canva – Person’s Left Hand Holding Green Leaf Plant

MSM

Organiczny związek siarki zwany MSM czy metylosulfonylometan, jest niezwykle ważnym związkiem dla naszego organizmu, a jego poziom waha się w granicach około 0,2 mg/kg. Swoje istnienie zapoczątkował w oceanach w algach i planktonie by później pod postacią pary dotrzeć do atmosfery i wraz z deszczem spaść na łąki i uprawy.

W przyrodzie znajdziemy go w świeżych owocach, warzywach, herbacie, świeżym krowim mleku jak również w produktach zbożowych. Niestety jest bardzo delikatny i łatwo ulega „zniszczeniu” poprzez gotowanie czy pasteryzację. Nie służy mu również naświetlanie czy zamrażanie, a w dzisiejszych czasach warzywa i owoce są hodowane a nie uprawiane i proces konserwacji niestety niszczy MSM niemal do zera. Dlatego siarka organiczna stosowane jest częściej w postaci suplementacji, wtedy jej obecność i odpowiednia dawka w organizmie będzie zagwarantowana.

Ten minerał ma liczne zalety, poprawia jakość stawów, hamuje procesy zapalne i zmniejsza dolegliwości bólowe, ale potrafi również wpłynąć na uelastycznienie, ujędrninie, odmłodzenie, regeneracje oraz wzmacnienie kondycji skóry, włosów i paznokci Ludzki organizm wykorzystuje siarkę organiczną do produkowania m.in. enzymów, kolagenu, keratyny, tkanki łącznej oraz przeciwciał. . Dodatkowo poprawia procesy trawienne, wspomaga pracę wątroby a także pomaga w procesie gojenie się ran. A to wszystko rzecz jasna przy odpowiednim poziomie MSM w organizmie.

Jego niedobór może doprowadzić nawet do chorób nowotworowych, alergii, zapalenia stawów czy nawet uszkodzeń wątroby. Zbyt niski poziom siarki może skutkować również uczuciem ciągłego zmęczenia, osłabienia aktywności fizycznej i psychicznej a w skrajnych przypadkach może się skończyć depresją.

Siarka ma bardzo niską przyswajalność z jedzenia, i niestety każdego dnia wydalamy duże ilości tego pierwiastka , dlatego ważna jest jego codzienna suplementacja do prawidłowego działania organizmu.

Suplement Diety BEAUTY

Podziel się tym postem