Blog

Canva – Person’s Left Hand Holding Green Leaf Plant

MSM

Organiczny związek siarki zwany MSM czy metylosulfonylometan, jest niezwykle ważnym związkiem dla naszego organizmu, a jego poziom waha się w granicach około 0,2 mg/kg. Swoje istnienie zapoczątkował w oceanach w algach i planktonie by później pod postacią pary dotrzeć do atmosfery i wraz z deszczem spaść na łąki i uprawy.

W przyrodzie znajdziemy go w świeżych owocach, warzywach, herbacie, świeżym krowim mleku jak również w produktach zbożowych. Niestety jest bardzo delikatny i łatwo ulega „zniszczeniu” poprzez gotowanie czy pasteryzację. Nie służy mu również naświetlanie czy zamrażanie, a w dzisiejszych czasach warzywa i owoce są hodowane a nie uprawiane i proces konserwacji niestety niszczy MSM niemal do zera. Dlatego siarka organiczna stosowane jest częściej w postaci suplementacji, wtedy jej obecność i odpowiednia dawka w organizmie będzie zagwarantowana.

Ten minerał ma liczne zalety, poprawia jakość stawów, hamuje procesy zapalne i zmniejsza dolegliwości bólowe, ale potrafi również wpłynąć na uelastycznienie, ujędrninie, odmłodzenie, regeneracje oraz wzmacnienie kondycji skóry, włosów i paznokci Ludzki organizm wykorzystuje siarkę organiczną do produkowania m.in. enzymów, kolagenu, keratyny, tkanki łącznej oraz przeciwciał. . Dodatkowo poprawia procesy trawienne, wspomaga pracę wątroby a także pomaga w procesie gojenie się ran. A to wszystko rzecz jasna przy odpowiednim poziomie MSM w organizmie.

Jego niedobór może doprowadzić nawet do chorób nowotworowych, alergii, zapalenia stawów czy nawet uszkodzeń wątroby. Zbyt niski poziom siarki może skutkować również uczuciem ciągłego zmęczenia, osłabienia aktywności fizycznej i psychicznej a w skrajnych przypadkach może się skończyć depresją.

Siarka ma bardzo niską przyswajalność z jedzenia, i niestety każdego dnia wydalamy duże ilości tego pierwiastka , dlatego ważna jest jego codzienna suplementacja do prawidłowego działania organizmu.

Suplement Diety BEAUTY

Podziel się tym postem

Leave your thought here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *